Łóżko pod skosem na poddaszu - jak wybrać dobrze?
Łóżko pod skosem na poddaszu - jak wybrać dobrze?

Sypialnie zlokalizowane na poddaszu mogą być bardzo przytulne, ale ich urządzenie wcale nie jest sprawą prostą. Na jakie meble warto się w tym przypadku zdecydować? Jakie łóżko sprawdzi się pod skosem na poddaszu? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. 

Jakie łóżko pod skosem na poddaszu wybrać?

Urządzenie sypialni na poddaszu, aby była funkcjonalna i estetyczna to trudne zadanie. Skosy sprawiają, że ustawienie łóżka w tym pomieszczeniu sprawia pewne problemy. Dotyczy to również pozostałych mebli. Z drugiej strony urządzona na poddaszu sypialnia może mieć w sobie sporo uroku.

W najbardziej skrajnych przypadkach, gdy skosy w pomieszczeniu są bardzo strome, niekiedy trzeba w ogóle zrezygnować z zakupu łóżka i postawić na sam materac. Wbrew pozorom w ten sposób stworzyć sobie można całkiem przytulne miejsce do snu. 

Oczywiście łóżko pod skosem na poddaszu musi być nie tylko wygodne, ale przede wszystkim niskie. Wynika to z charakteru tego specyficznego pomieszczenia. Na rynku bez problemu obecnie znaleźć można klasyczne łóżka z niskim stelażem - również w naszej ofercie. Zdecydować się można w tym przypadku nawet na modne łóżko tapicerowane. 

Jak funkcjonalnie urządzić sypialnię na poddaszu?

Urządzając sypialnię na poddaszu, dobrze jest sobie przygotować pewien plan działania. Nie można sobie tutaj pozwolić na zakup pierwszych lepszych mebli, które wpadną w oko. Pod skosami nie zmieści się wysoka szafa czy masywne łóżko. Zacząć więc trzeba od dokładnego zmierzenia całego pomieszczenia.

Należy się nieco bliżej przyjrzeć nachyleniu skosów i zmierzyć, od jakiej wysokości się właściwie zaczynają. Jeśli skosy są ostre, być może nie zmieszczą się pod nimi żadne standardowe meble. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest wizyta u stolarza. Warto już na starcie określić swoje oczekiwania, co do sypialni. 

Eksperci zalecają, aby poddasza malować na jasne kolory. Wynika to z faktu, że takie barwy optycznie powiększają wnętrze. Jednak ciemniejsze elementy także są w tym przypadku mile widziane. 

Łóżko pod skosem na poddaszu - gdzie je ustawić?

Łóżko to zdecydowanie najważniejszy mebel w każdej sypialni. Jednak pod skosem nie zmieści się każdy model. Idealnie, gdy do łóżka zapewniony jest dostęp z trzech stron - od boków i przy nogach. Są jednak osoby, które lubią spać przy ścianie. Wtedy łóżko można do niej bez obaw przysunąć. 

Gdzie ustawić łóżko pod skosem na poddaszu? Dobrze jest dosunąć go do prostej ścianki wysokiej na minimum 80 cm. W sytuacji, gdy w pomieszczeniu takiej ściany nie ma, mebel trzeba niestety wysunąć bardziej na środek pokoju. Powstaje wtedy luka między łóżkiem i ścianą, ale można ją na szczęście wykorzystać praktycznie. To dobre miejsce na niewielką półkę czy szafkę. Z

Na poddaszu łóżka ustawia się również często naprzeciwko skośnej ściany z oknem dachowym. Ma to uzasadnienie praktyczne. Wtedy osoba leżąca w łóżku może obserwować wschód słońca czy gwiazdy. 

Jakie meble poza łóżkiem powinny się znaleźć w sypialni na poddaszu?

Funkcjonalna sypialnia to jednak nie tylko samo łóżko, ale i inne meble. Na poddaszu ich wybór jest mocno ograniczony. Nie mogą być one bowiem zbyt wysokie. W praktyce sporo zależy od kąta nachylenia skosów. Im są one niższe, tym niższe meble można ustawić we wnętrzu. 

Wybierając szafę na poddasze, warto postawić na model niższy od standardowych, ale za to dość szeroki. Podobna zasada obowiązuje w przypadku komód. Na rynku można znaleźć niskie meble do przechowywania, które są zaskakująco pojemne. Mniej problematyczny powinien być wybór szafek nocnych do sypialni na poddaszu. Są to z założenia meble dość niskie - osadzone na krótkich nóżkach lub zupełnie ich pozbawione. Wysokość szafek nocnych musi być dopasowana do wysokości samego łóżka. 

Pod skosem na poddaszu najlepiej sprawdzają się łóżka o niskiej konstrukcji. Wtedy nie ma ryzyka, że w czasie wstawania lub kładzenia się do łóżka, użytkownik będzie uderzać głową o sufit. W zasadzie im niższe jest łóżko, tym lepiej. W skrajnych przypadkach zdecydować się można na zakup samego materaca. 

Wiele osób nie wyobraża sobie sypialni, nawet niewielkiej, bez toaletki czy małego biurka. Na szczęście często sobie można na ich uwzględnienie podczas wyposażania danego pomieszczenia. Na poddasze najlepiej nadają się oczywiście modele dość niskie. Wynika to ze specyfiki tego wnętrza. Każdy powinien znaleźć na rynku coś odpowiedniego dla siebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl