Opcje przeglądania
Cena
 • Cena
 • od do

Materace Nawierzchniowe

Materace nawierzchniowe - do czego właściwie służą?

Materac nawierzchniowy to produkt znany również jako topper czy nakładka. Zakładany jest zazwyczaj na normalny materac, który po latach intensywnego użytkowania może się nieco zużyć. Wraz z upływem czasu na materacu pojawiają się pewne zagłębienia czy nierówności, które negatywnie wpływają na ogólny komfort snu. Okazać się też może, że dotychczasowy materac nie jest wystarczająco twardy. Wtedy z pomocą przychodzi właśnie specjalny materac nakładkowy.

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które z jakichś względów nie chcą kupować nowego materaca. Toppery stanowią wygodną alternatywę, bo pozwalają dłużej cieszyć się właściwościami materaca głównego. Za sprawą odpowiedniej nakładki na materac, w zależności od potrzeb, można zmniejszyć lub zwiększyć jego twardość. Większość materacy nawierzchniowych wykonana jest z pianki termoelastycznej lub pianki wysokoealastycznej. Okazuje się, że materace tego typu zapewniają kręgosłupowi dobre podparcie, dopasowując się do kształtu ciała. Zapewniają wysoki komfort snu, gwarantując optymalną cyrkulację powietrza. Często są polecane alergikom.

Jakie zalety mają materace nawierzchniowe?

Wybierz materac nawierzchniowy, jeśli masz niewygodną kanapę lub sofę. Skutecznie wyrównuje on powierzchnię spania. Dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia mu odpowiednie podparcie. Na tym jednak nie koniec zalet materacy nawierzchniowych. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o materac główny, chroniąc go przed zabrudzeniami i zanieczyszczeniami. Najlepsze toppery powstają z wysokiej jakości materiałów, zapewniając ciągłą cyrkulację powietrza. Na szczególną uwagę zasługują modele cechujące się wysoką elastycznością, które wpływają bardzo pozytywnie na komfort spania. Materac nawierzchniowy jest na ogół lekki i niezbyt trudny w przechowywaniu.

Materace nawierzchniowe i ich największe atuty

Zacząć trzeba od tego, że materace nawierzchniowe mają naprawdę sporo zalet. Oto najważniejsze z nich:

 • materace wyrównujące są bezproblemowe w transporcie i przechowywaniu, zazwyczaj ważą niewiele i można je zwinąć w rulon,

 • utrzymanie materaca nawierzchniowego w czystości jest banalnie proste, bo najcieńsze modele nadają się do prania w pralce, niektóre z nich dodatkowo posiadają zdejmowany pokrowiec,

 • wyróżnić można różne rodzaje materacy nawierzchniowych, które różnią się miedzy sobą np. materiałem wykonania, są dostępne w sprzedaży w różnych rozmiarach do wyboru,

 • ciekawą propozycją są materace nawierzchniowe o właściwościach chłodzących, warto też zwrócić uwagę na materace nawierzchniowe zdrowotne.

Kiedy przydać się może nakładka na materac?

Materac nawierzchniowy często na pierwszy rzut ka wygląda, jak standardowy materac. Jego wysokość jest jednak znacznie mniejsza. To cienki materac, którego grubość osiąga maksymalnie 9 cm.. Nie ma w sobie sprężyn - tworzy go pianka poliuretanowa lub lateks. Topper na łóżko przydać się może przy wielu okazjach:

 • gdy dotychczasowy materac nie ma odpowiedniej twardości,

 • przy zmianie wagi osoby, która śpi na łóżku,

 • pojawią się specjalne wymagania ze strony kręgosłupa,

 • na powierzchni spania pojawiły się nierówności powodujące dyskomfort,

 • w przypadku łóżek kontynentalnych, sof czy kanap,

 • dla zwiększenia komfortu snu, gdy na łóżku znajdują się dwa materace o różnej twardości przeznaczone dla dwóch osób,

 • w hotelach i pensjonatach, aby poprawić jakość snu,

 • jako zabezpieczenie powierzchni spania przed zabrudzeniem i zniszczeniem.

Jaki materac nawierzchniowy wybrać?

Toppery są pomocne w zapewnieniu odpowiedniego komfortu snu. Układane są często na kanapie czy sofie, ale mogą też dopełnić standardowy materac, który po latach użytkowania utracił swoje pierwotne właściwości. Jedna wybór odpowiedniego materaca nakładkowego wcale nie jest sprawą prostą. Na jaki model warto się zdecydować?

Materac nawierzchniowy - dostępne rozmiary

Zacząć trzeba od zmierzenia swojego łóżka. Materac nawierzchniowy powinien mieć wielkość odpowiadającą posiadanemu już materacowi bazowemu. Tylko wtedy będzie w trakcie snu sprawdzać się doskonale. Nie bez znaczenia jest również materiał wykonania toppera. Prym wiedzie tutaj pianka termoelastyczna lub wysokoelastyczna. Sporo zwolenników ma również lateks. Uwzględnić dodatkowo trzeba wagę materaca. Modele grubsze są oczywiście nieco cięższe.

Miękki czy twardy materac nawierzchniowy?

Materace nawierzchniowe różnią się między sobą m.in. twardością. Model wykonany z podwójnej pianki Visco czy lateksu przyda się, gdy topper trzeba nałożyć na twardą sofę czy kanapę. Trzeba jednak uważać, aby nie zmiękczyć powierzchni zbyt mocno. Pianka nadaje powierzchni do spania plastyczności, a lateks z kolei jest materiałem bardzo przewiewnym. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze, dobrze trafiłeś. Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego materaca nawierzchniowego. W ofercie naszego sklepu internetowego na pewno znajdziesz materac dostępny od ręki i odpowiedni do twoich potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl