Praktyczne pomysły na pokój dziecięcy
Praktyczne pomysły na pokój dziecięcy

Czeka Cię urządzanie pokoju dziecięcego? Przede wszystkim miejsce to powinno być bezpieczne, a zarazem praktyczne. Z pewnością zależy Ci na tym, aby dziecko dobrze się w nim czuło. Oprócz funkcjonalności ważny jest również wystrój. Powinien on inspirować i pobudzać wyobraźnię. Zobacz, nasze pomysły na pokój dziecięcy!

Funkcjonalny pokój dla dziecka

Nie masz pomysłu na urządzenie pokoju dla dziecka? Przede wszystkim postaraj się wydzielić trzy główne strefy, czyli strefę zabawy, nauki i snu. W tej pierwszej umieść skrzynię na zabawki, różnego rodzaju pojemniki, kartony, pufy. Nie zapomnij oczywiście o zabawkach i takich atrakcjach, jak koń na biegunach czy fotel w formie huśtawki. Z kolei w strefie nauki umieść wygodne biurko i krzesło, najlepiej z regulowaną wysokością. Zadbaj również o dobre oświetlenie. W strefie snu najważniejsze będzie oczywiście wygodne i bezpieczne łóżko oraz lampka nocna. W przypadku niewielkich pomieszczeń możesz połączyć ze sobą strefę snu ze strefą zabawy lub nauki, wykorzystując w tym celu łóżko piętrowe z materacem na górnej kondygnacji. Pod nim masz możliwość zamontowania biurka lub urządzenia kąciku zabaw.

Bezpieczeństwo to podstawa

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że najważniejsze jest zadbanie o bezpieczeństwo Twojej pociechy. Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę, z czego wykonane są poszczególne elementy wystroju pokoju, w tym meble. Najlepszym rozwiązaniem będą meble drewniane, pomalowane ekologiczną farbą. Natomiast sofy i fotele powinny mieć bawełnianą tapicerkę. Jeśli chodzi o zabawki, postaw na takie, które wykonane są z naturalnych materiałów, np. wełny, drewna, lnu. Zadbaj również o zabezpieczenie gniazdek elektrycznych i kaloryfera. Ważne jest także osłonięcie ostrych kantów, które mogą poważnie zranić Twoje dziecko.

Pomysł na pokój dziecięcy pobudzający wyobraźnię

Bardzo ważne jest kształtowanie wyobraźni i kreatywności malucha. Zaaranżuj jego pokój tak, aby odzwierciedlał dziecięce marzenia. Ciekawym pomysłem może być łóżko w kształcie zamku lub samochodu. Postaw także na bajkowe dekoracje, kolorowe poduszki, miłe materiały. Możesz także wstawić szafę w nietypowym kształcie, np. łodzi. Świetnie sprawdzają się również łóżka piętrowe, z których dziecko może tworzyć zamek, bazę, namiot itp. Oprócz tego możesz pomalować ścianę specjalną farbę tablicową, po której można rysować kredą. Nie zapomnij także o preferencjach swojego dziecka. Wybierz takie kolory i motywy, które szczególnie lubi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl