Najlepsze pomysły na sypialnię na poddaszu
Najlepsze pomysły na sypialnię na poddaszu

Planujesz urządzić sypialnię na poddaszu, ale nie masz pomysłu, jak się za to zabrać. Skosy i niski sufit wydają Ci się trochę problematyczne? Podpowiadamy, jak gustownie i funkcjonalnie urządzić taką sypialnię.

Praktyczny pomysł na sypialnię na poddaszu – łóżko pod skosem

Bez wątpienia przestrzeń w pomieszczeniu na poddaszu jest nieco ograniczona. W związku z tym powinieneś rozważyć umieszczenie łóżka pod skosem. Pozwoli to na efektywne zagospodarowanie miejsca w sypialni. Dzięki temu bez problemu zmieścisz w niej szafę, którą najlepiej ustawić w najwyższym miejscu.

Elegancka sypialnia na poddaszu – tapeta lub cegła

Wprawdzie do sypialni zazwyczaj nie zaprasza się gości, ale z pewnością zależy Ci na tym, aby wyglądała ona bardzo estetycznie. W gustownym pomieszczeniu znacznie lepiej się śpi i odpoczywa. W związku z tym postaw na dekoracyjną ścianę, pokrytą np. tapetą. Dzięki temu wnętrze może stać się bardzo oryginalne. Dobry rozwiązaniem jest też ściana z cegły, która świetnie komponuje się z różnymi stylami.

Sypialnia na poddaszu – nie zapominaj o dekoracjach

Aby sypialnia na poddaszu była zarówno przytulnym, jak i atrakcyjnym wizualnie miejscem, uzupełnij aranżację ciekawymi dekoracjami. Możesz np. ozdobić okno, pomalować skosy na inny kolor albo kupić ozdobne poduszki, czy też zagłówek łóżka. Ciekawym rozwiązaniem jest też fototapeta na jednej ze ścian. Oczywiście nie należy przesadzić z dekoracjami i decydować się na takie, które nie będą przytłaczające.

Powiększona sypialnia na poddaszu

Jeżeli nie lubisz małych pomieszczeń, spróbuj połączyć sypialnię na poddaszu z np. garderobą lub gabinetem. Niektórzy decydują się także na przylegającą do sypialni prywatną łazienkę. To bardzo funkcjonalne i komfortowe rozwiązania, które sprawią, że Twoja przestrzeń na poddaszu wyda się większa. Spraw sobie Twoje własne królestwo, przeznaczone wyłącznie dla Ciebie! Połączenie sypialni i gabinetu to dobre rozwiązanie m.in. w przypadku pracy zdalnej. Dzięki niemu pracując, będziesz czuć się bardzo komfortowo i swojsko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl