Jakie łóżko wybrać dla 1,5-rocznego dziecka?
Jakie łóżko wybrać dla 1,5-rocznego dziecka?

Kiedy dziecko wyrasta z łóżeczka dla niemowlaków, nadchodzi czas na zmianę miejsca do spania. Jakie łóżko wybrać dla 1,5-rocznego dziecka? Wybór może wydawać się trudny. Na szczęście możliwości jest sporo i możesz zastanowić się, która będzie odpowiednia dla Twojej pociechy.

Jakie łóżko dla 1,5-rocznego dziecka – łóżka piętrowe

Łóżka piętrowe to nie tylko marzenie każdego malucha, ale i bardzo praktyczne rozwiązanie dla rodzin z więcej, niż jednym dzieckiem, np. bliźniętami. Sprawdza się ono szczególnie wtedy, gdy przestrzeń w pokoju/mieszkaniu jest ograniczona. Spanie na piętrowym łóżku sprawia dzieciom wiele frajdy. Oczywiście najlepiej, aby młodsza pociecha spała na dolnej części, dodatkowo odpowiednio zabezpieczonej. Ponadto łóżka piętrowe wyposażone są w dużą szufladę na pościel i zabawki, a także można dobrać do nich wygodne materace. Dostępne są różne wymiary łóżek piętrowych, ale dla małych dzieci z powodzeniem wystarczy takie, które ma długość 160 cm i szerokość 80 cm.

Rozkładane łóżko dla 1,5-rocznego dziecka

Dla jedynaków lub dzieci, które mają osobne pokoje, warto kupić łóżko rozkładane. Jego ogromną zaletą jest to, iż zajmuje stosunkowo mało miejsca. W ciągu dnia może ono pełnić rolę sofy, a w nocy łóżka do spania. Zazwyczaj posiadają one także duży schowek na pościel. Istnieją również tzw. łóżka parterowe rozkładane, które są opcją łączącą cechy klasycznych łóżek i rozkładanych kanap. Mają one rozsuwane dodatkowe miejsce do spania, co sprawdza się w przypadku gości albo bliźniąt. Dzięki temu można również czuwać przy chorym dziecku. Tego typu łóżko jest bardzo wygodne, bowiem wyposażone zostało w materac. To również dobra opcja dla ruchliwych dzieci, bowiem dodatkowa wysuwana przestrzeń minimalizuje ryzyko upadku z łóżka.

Jakie łóżko dla 1,5-rocznego dziecka? Klasyczne łóżka pojedyncze

Tradycyjne łóżka z materacem i ochronnymi barierkami to doskonałe wyjście dla 1,5-rocznego dziecka. Zapewnia ono nie tylko komfortowy, ale i bezpieczny sen. Tego typu łóżka wyposażone są w materace, co jest korzystne dla kręgosłupa, a jak wiadomo, dzieci bardzo narażone są na wady postawy. Oprócz klasycznych, prostokątnych modeli produkowane są także łóżka w kształcie samochodów, czy też domków, które można dodatkowo przyozdobić. Z pewnością umili to maluchom sen, a dla tych, które niechętnie idą spać, może być zachętą. Zazwyczaj pod łóżkiem znajduje się duża wysuwana szuflada na pościel, choć dostępne są także wersje otwierane w podobny sposób, jak kanapy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl