Czy wiesz, jaki stelaż wybrać do łóżka? Sprawdź, gdyż Twój wybór ma ogromne znaczenie
Czy wiesz, jaki stelaż wybrać do łóżka? Sprawdź, gdyż Twój wybór ma ogromne znaczenie

Czy wiesz o tym, że na komfort Twojego snu wpływa nie tylko materac? Duże znaczenie ma również budowa łóżka, w tym głównie jego stelaż. To właśnie dlatego warto zadbać o jego prawidłowe dopasowanie. W rzeczywistości jednak kwestia ta jest bardzo często pomijana. Właśnie dlatego stworzyliśmy dzisiejszy wpis. Podpowiemy Ci w nim, jaki stelaż powinieneś wybrać do łóżka. W rezultacie zyskasz o wiele więcej niż tylko atrakcyjne wyposażenie, a mianowicie zdrowy i efektywny sen.

Czym jest stelaż do łóżka i dlaczego jego wybór ma znaczenie?

Kupując łóżko, bardzo często pomija się kwestię stelaża. To jednak duży błąd. Jest on bowiem nieodłącznym elementem tego mebla i do tego pełni naprawdę ważną funkcję. Aby to zrozumieć, warto zacząć od tego, czym w ogóle jest stelaż.

Otóż jest to specjalna konstrukcja, powstała najczęściej z połączonych ze sobą drewnianych desek. Ma ona za zadanie stworzyć podporę i wsparcie materaca. Dzięki temu zapewnia mu stabilną pozycję oraz prawidłowe dopasowanie do krzywizn kręgosłupa.

Jak więc widzisz, to właśnie stelaż pozwala na prawidłową pracę materaca. Tym samym znacząco wpływa na efektywność i jakość Twojego snu. Nie bez znaczenia pozostaje również w kwestii żywotności materaca. Odpowiedni stelaż może sprawić, że znacznie dłużej zachowa on swoje właściwości i walory użytkowe. To wszystko dlatego, że zapewnia cyrkulację powietrza, chroniąc go przed gromadzeniem wilgoci. W efekcie jest on świeży i nie ma w nim roztoczy.

Jaki stelaż wybrać do łóżka?

Nie każdy stelaż będzie dobrym wyborem. Element ten powinien bowiem zostać dopasowany do konstrukcji łóżka, rodzaju materaca, no i przede wszystkim jego użytkowników. Warto zatem wiedzieć, co może być ważne i w jaki sposób dokonywać wyboru. Najważniejsze kwestie zawarliśmy więc poniżej:

materiał – stelaże najczęściej wykonuje się z listewek drewnianych różnego typu, przy czym najpopularniejsze to te sosnowe, bukowe i brzozowe. Każde z nich będą mieć nieco inne właściwości. Jeśli zależy Ci na korzystnej cenie i stosunkowo dobrej jakości, to postaw na konstrukcję wykonaną z sosny. Licząc jednak na coś wytrzymalszego, warto sięgnąć po stelaż z drewna liściastego. Najtrwalsze jest bukowe. Dedykuje się je grubym i ciężkim materacom. Trzeba jednak liczyć się z jego wysoką ceną. Pod lżejsze materace warto więc zdecydować się na drewno brzozowe. Ma ono dużą elastyczność i sprężystość. Jest to więc również wyrób wysokiej jakości, a przy tym jego cena jest zdecydowanie niższa. Stelaże wykonuje się także z metalu. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i zapewnia solidne podparcie. Jego dużym atutem może być także to, że nie skrzypi. W naszym e-sklepie dostępne są zarówno stelaże z drewna sosnowego, jak i te wykonane z drzew liściastych czy też metalowe. Każdy klient może więc wybrać wariant dostosowany do swoich potrzeb;

stelaż klasyczny bądź z możliwością regulacji – najpopularniejsze są stelaże klasyczne, które są również dużo tańsze. Pasują przy tym niemal do każdego materaca, zapewniając mu znakomite podparcie. Modele z możliwością regulacji wybierane są natomiast zazwyczaj przez osoby chore, które niemal cały dzień spędzają w łóżku. Funkcja ta pozwala bowiem dopasować pozycję do aktualnej aktywności. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w przypadku tego stelaża wymaga się precyzyjnego dopasowania do rodzaju posiadanego materaca. Konstrukcję tego typu łączy się z wariantami piankowymi i lateksowymi;

waga użytkownika – istotną kwestią może być także waga użytkownika lub użytkowników, czyli po prostu ciężar, jaki ma udźwignąć dany stelaż. W przypadku cięższych osób konstrukcja może wymagać dodatkowej podpory i większej wytrzymałości. W pozostałych przypadkach oraz jeśli chodzi o dzieci, wystarczające będą jednak stelaże sosnowe.

Stelaż do łóżka dwuosobowego – jaki będzie odpowiedni?

Korzystasz z łóżka dwuosobowego? Sprawdź więc, jakiego stelaża będziesz potrzebować. Do wyboru masz kilka rodzajów. Postawienie na ten właściwy może zależeć od budowy mebla. Otóż niektóre łóżka posiadają środkową listwę, podczas gdy inne nie są w nią wyposażone. W tym drugim przypadku musisz szukać stelaża, który nie potrzebuje wsparcia. Pierwsza opcja daje natomiast aż dwie możliwości. Pierwsza z nich to zastosowanie pojedynczego stelaża, druga z kolei zakłada dwie osobne konstrukcje – zaletą tego rozwiązania jest otrzymanie mniejszego nacisku na każdą z nich.

Czy teraz wiesz już, jaki stelaż wybrać do łóżka? Jak widzisz, zadanie to nie jest łatwe do wykonania. Nie ryzykuj więc, tylko zakup wyposażenie w naszym e-sklepie. Oferujemy łóżka wyposażone w konstrukcje różnego typu. Co więcej, każdy stelaż został dopasowany do danego modelu mebla oraz materaca znajdującego się w komplecie. W razie potrzeby pomożemy Ci również dobrać wariant zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Wystarczy jedynie, że się z nami skontaktujesz i skorzystasz z pomocy naszych specjalistów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl